Alsasko

1 položek celkem
Riesling 2020 - Alsasko
2 274 Kč
1 652,07 Kč bez DPH
1 999 Kč

Skvělé víno z Alsaska, které překvapí svojí šťavnatou a svěží chutí. Nese tóny ovoce, ale zároveň je suché a vhodné k jídlům jako jsou mořské plody.

RIES 1X6

Alkoholická vína Alsasko

Alsaské území se rozkládá mezi řekou Rýn a pohořím Vogéz. Alsasko je přitažlivý malý region s velkou reputací. Rozkládá se na hranicích mezi latinským a germánským světem. Skrývá bohatou historii, ale přesto je součástí moderní Evropy. Je považováno za jeden z nejkrásnějších regionů ve Francii, alsaská města dostávají ocenění "Města v rozkvětu" každý rok. Skrze festivaly a tradice, se Alsasku podařilo uchovat si silnou identitu. K tomu patří i světově známá kuchyně, bohatá historie a milí obyvatelé.

Údolí Alsaska má hodně co nabídnout, obzvlášť z vinařského hlediska. Přiučit se něco o alsaských vínech sem láká vinaře z celého světa. Vína z tohoto regionu sdílí určité kvality jako je čerstvost, čistota a chuť ovoce. Někdy se těmto vínům říká bílá vína, jelikož tvoří většinu vinařské produkce v tomto regionu. Většina nabídky jsou bohatá, komplexní a velmi lákavé. Právě kvůli dlouhým suchým sezónám a variantám půdy, Alsasko nabízí až sedm různých typů vín, které jsou tak i pojmenované. Mezi ně patří i naše nabídka, jako jsou: Riesling, Gewurtzraminer a další. Mnoho z nich je vyráběno z mixu různých hroznů, ale jméno si víno vždy vezme podle hroznu, který se ve víně vyskytuje nejvíce.